16.6.2021
Araştırma

Arap turistlerin Türkiye'ye akın etmesinin 10 sebebi...

Arap turistlerin Türkiye'ye akın etmesinin 10 sebebi...
1) Türk dizilerinin Arap ülkelerinde çok sevilip seyredilmesiyle birlikte Arap Turistlerin Türkiye'ye artan ilgileri.
2) Türkiye'nin modern Müslüman ülke olmasının kendilerine sağladığı rahatlık, huzur. Dini vecibelerini her an her yerde yerine getirebilmeleri. Kendi ülkelerindeymiş gibi davranabilmeleri, kendi kültüründe olan yemekleri veya benzerlerini Türkiye'de bulabilmeleri, haram korkusu olmadan yemek yiyebilmeleri, sokakta nargile içebilmeleri.
3) Sağlık ve başta saç ekimi olmak üzere Estetik operasyon amaçlı ziyaretler
4) Alış-veriş imkanlarının, çeşitliliğin, AVM'lerin çok ve fiyatların kendi ülkelerine göre daha uygun olması.
5) Kendilerini kültürel açıdan Türk halkına diğer Avrupa, Asya ve Amerika ülkeleri insanlarına nazaran daha yakın hissetmeleri, Türklerle kolay diyalog kurabilmeleri.
6) Özellikle Arap kadınlarının Türkiye'yi rol model olarak görmeleri. Ülkelerinin, Türkiye gibi kendilerinin ise Türk kadını kadar özgür olmalarını istemeleri.
7) 11 Eylül nedeni ile Amerika ve Avrupa ülkelerinin Arap ülkeleri vatandaşlarına uyguladığı Vize zorlukları, Körfez ve Akdeniz kuşağında ki diğer Turist çeken Arap ülkelerinde ki iç karışıklıklar.
8) 11 Eylülden sonra Amerika ve Avrupa ülkeleri insanlarının Arap ülkeleri vatandaşlarına bakış açılarının, davranışlarının değişmesi, ön yargıların veislamofobi'nin artması
9) Arap yatırımcılarının Türkiye'ye olan ilgileri ve yatırımları dolayısı ile artan Arap iş adamları trafiği, Türkiye'den ev alan Arapların sayılarının artması
10) Ve elbette Türkiye'nin tarihi ve turistik güzellikleri, daha çok yeşil alanlara sahip olması, Türk hükümetinin Arap dünyasına her geçen gün daha yakınlaşması ve bazı Araplar için Osmanlıdan gelen bağlar.
Saygılarımla
Cem Polatoğlu
www.andiamo.com.tr - 0212 2123030 pbx
Twitter     : https://twitter.com/baracudacem
Facebook  https://www.facebook.com/cem.polatoglu.7
instagram : http://instagram.com/baracudacem
Skypee      : baracuda