26.1.2021
Deniz

Türkiye'nin İlk Turistik Denizaltısı Nemo Primero, Yarın St. Didier Batığı’na Dalacak

Türkiye'nin İlk Turistik Denizaltısı Nemo Primero, Yarın St. Didier Batığı’na Dalacak
Türkiye'nin sahip olduğu ilk turistik denizaltı Nemo’nun resmi açılışı 11 Nisan Salı günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek. Eşsiz bir deneyime hazır olun. Antalya Kaleiçi açıklarında bulunan St. Didier Batığı’na özel hazırlanan dalış rotasında misafirlerini su altı güzellikleri ile buluşturacak olan 48 kişilik ‘Nemo Primero’; 20 metre uzunluğa, 4 metre genişliğe, 6.5 metre yüksekliğe ve 106 ton ağırlığa sahip. ‘Nemo Primero’, dalış trim sistemleri sayesinde 1 dakikadan az süre içinde dalış ve satıh yapma özelliğiyle, sualtında çok rahat kontrolü sağlanması ve yüksek manevra kabiliyeti ile her gün, günde altı dalış yapacak.
Nemo-Primero
Ülkemize kazandırılan ‘Nemo Primero’, İspanya’da 1 yıl süren güvenlik ve modernizasyon işlemlerinin ardından, tavizsiz ve sıkı bir denetimden geçerek GL/DNV sertifikasıyla ödüllendirildi.
“Dünyada sivil denizaltı sahibi olan 7 ülkeden biriyiz.”
Submarine Turkey, IHS Travel ve Touristfly Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit, neden denizaltına yatrım yaptıklarını Deniz Haber Ajansı'na şu sözlerle anlattı: “Uzun soluklu bir proje oldu, öncü olmak ve arkamızdan gelenlerin daha iyi şartlarda yol almalarını sağlamak için çok emek harcadık. Projeye ilk başladığımızda, ‘Nemo Primero’ bir metal yığını gibi görünüyordu ama ülkemiz bugün sivil denizaltı sahibi olan yedi ülkeden biri oldu.”