16.6.2021
Duyuru

Bodrum’da bir aile oteli ‘Costa Farilya’!

Bodrum’da bir aile oteli ‘Costa Farilya’!
Bodrum Türkiye’nin en önemli tatil mekanlarından bir tanesi olarak öne çıkıyor. Bodrum’u Türkiye’nin diğer tatil destinasyonlarından ayıran en önemli özellik ise, buraya giden kitlenin büyük bir çoğunluğunun yerli turist olmasıdır.
Aynı zamanda ülkenin en magazinsel tatil mekanıdır Bodrum. Ünlülerin adeta mesken tuttuğu bu tatil beldemiz, magazin haberlerine de konu olur sıkça.
Çok sayıda tatil mekanının bulunduğu Bodrum’da, bu defa Gündoğan’a düştü yolumuz Ramazan Bayramı vesilesiyle.
Genelde gezilerimi ve bu gezilerde gördüklerimi anlatırım ancak bu defa bir değişiklik yapıp kaldığım oteli biraz anlatmaya çalışacağım.
Gündoğan’da kaldığımız otelin adı Costa Farila’ydı. İnternette bu otel ile ilgili yapılan yorumlara baktığınızda genelde iyi yorumlarla karşılaşırsınız. Zaten orada kaldığınızda da göreceksiniz, otelde kalanların çoğu birçok defa orada kalmayı tercih etmiş. Hatta önceki tatillerinden birbirlerini tanıyan çok sayıda ziyaretçi ile karşılaşmanız mümkün.
Otel müşterileri için şezlong kapma sorununu çözmeleri gerekiyor!
Denize sıfır bir konumda bulunan otelin oldukça güzel bir plajı bulunuyor. Ancak bu plajla ilgili bir sıkıntı var ki sabah erkenden gidip ‘şezlong kapmaca’ oynamalısınız. Yoksa ortada kalabilirsiniz. Otel yöneticileri bu konuda biraz kafa yorarsa sorunu kolaylıkla çözebilir aslında…
Oldukça güzel bir spor salonu da olan otelin, spa ve hamamı da bulunuyor. Spor salonu ve hamamdan ücretsiz, spa hizmetinden ise ücret karşılığı yararlanmanız mümkün.
Costa Farilya’yı tercih edenlerin çok büyük bir çoğunluğu çocuklu aileler. O nedenle başlığımı “Bodrum’da bir aile oteli ‘Costa Farilya’!” olarak belirlemeyi uygun gördüm.
Çocuklar için uygun bir otel mi?
Bu soruya hem evet hem hayır denebilir. Plajın bir kısmı kumlu dolayısıyla çocukların suya girmesi için uygun. Otel çalışanları son derece güler yüzlü, ilgili ve arkadaş canlısı, çocuklara yaklaşımı da güzel. Hijyen sorunu yok, temizlikte gayet iyiler.
Puset (çocuk arabası) ile aşağıya restorana-plaja inmek için bir çözüm bulmaları gerekiyor. Belki bir asansör, belki de bir yürüme yolu sorunu çözer. Otopark içinden arka taraftan dönen bir yol var, yani hiç çözümsüz değil tabi ama dediğim gibi direkt aşağı inen kolay bir çözüm bulmak zor değil.
Gelen çocuklu ailelerin çoğu kaynaşmış durumda, adeta bir aile, arkadaş ortamı var. Çocuklar için denizin yanı sıra havuz seçeneği de mevcut.
Yemekler…
Otel aşçısı Mehmet Usta (Mehmet Elbir) güler yüzlü, arkadaş canlısı, tüm müşterilerle tek tek ilgilenen bir usta. Özellikle odun fırınından çıkan pide ve lahmacunlar çok lezzetli. İncecik hamur üzerine açtığı lahmacunlar ve pideler damaklarda tat bırakıyor.
mehmet elbir
Otel aşçısı Mehmet Usta (Mehmet Elbir)

Otelin açık büfe kahvaltı menüsü de oldukça zengin.
Çocukları ile Bodrum Gündoğan’da tatil yapmak isteyen ailelere Costa Farilya tavsiye olunur.
Otel yönetimi…
Ancak gözüme takılan bir detay vardı ki bence bir otel için çok önemli bir detay. Hele bir de bu kadar kötü bir turizm sezonu yaşanıyorken. Otel “müdüresinin” müşteriye yaklaşımını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Unutmamak gerekiyor, “müşteri her zaman haklıdır.”  Müşteri gerçekten haksız bile olsa bir otel müdürünün/müdüresinin surat asmaya hakkı yoktur. Aksine arada bir müşteriye uğrayıp, “nasılsınız, her şey yolunda mı?…vs” gibilerinden sorular sormalı, durumla ilgili olmalıdır.
Biz otele giriş yaptığımızda bir maruzatımız oldu, çağırdık hem tanışalım hem durumu kendisinden dinleyelim istedik.  Sonraki 9 gün boyunca oradaydık, ben bir kere olsun gelip “nasılsınız, her şey yolunda mı?” diye sormasını beklerdim.
Unutmamak gerekiyor, “balık baştan kokar”. Bir otel yöneticisi/müdürü-müdüresi oteli çok iyi yerlere de getirebilir, çok kötü yerlere de sürükleyebilir.