16.6.2021
Duyuru

İDO yaz tarifesine geçiyor

İDO yaz tarifesine geçiyor
İDO, 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz tarifesi ile birlikte birçok hattında seferlerini artırıyor, yeni hatlar ekliyor ve yolcularına dopdolu bir program seçeneği sunuyor.
Yolcularına keyifli ve avantajlarla dolu yolculuk seçenekleri sunan İDO, yaz tarifesine 20 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Okulların açılış ve kapanış tarihleri, Ramazan ve Kurban Bayramı tatilleri ve yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen seferler, 18 Eylül tarihine kadar devam edecek.
İDO, bütün hatlarının planlamasını tatil yoğunluğuna göre oluştururken, büyük rağbet gören Yenikapı-Bandırma ve Yenikapı-Bursa hızlı feribot hatlarında, karşılıklı sefer sayısını 12’ye çıkarıyor.
Marmara’nın iki yakası arasındaki yolculukların bir diğer gözde adresi Pendik-Yalova hattında da sefer sayılarını arttıran İDO, 06.00-12.00 ve 14.00-22.45 saatleri arasında 75 dakikada bir sefer düzenleyecek. Hafta sonu tatil yolculuklarının daha da artması nedeniyle bu hatta Cuma-Cumartesi-Pazar günleri 13.00 seferini de ekleyen İDO, böylece karşılıklı sefer sayısını 32’ye çıkarıyor. (gazetevatan)