21.6.2021
Duyuru

Kurban Bayramı da 9 gün tatil oluyor

Kurban Bayramı da 9 gün tatil oluyor

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, benzer bir takvime denk gelen Kurban Bayramı tatilinin de 9 güne çıkarılabileceğini aktaran Bakan Avcı, "Zannederim Bakanlar Kurulu, aynı konuda okulların açılmasının hemen arkasından olacağı için daha erken bir açıklama olabilir. Dolayısıyla Eylül ayında da Kurban Bayramı münasebetiyle bir hareketlilik bekliyoruz.
Özellikle turizm işletmecilerimize bu bayramı iyi değerlendirmelerini, fiyat politikalarını ona göre ayarlamalarını, iç turizmi hareketlendirecek fiyat ayarlamaları yapmalarını buradan hatırlatmak istiyorum. İnşallah bu hareketliliğin sadece otellere değil, sokaktaki, turizm merkezlerindeki esnafımıza da yansımasını arzu ediyorum. Bazı ilave tedbirlerimiz de var" diye konuştu.
'TEDBİRLER SADECE TURİZMCİLERE YÖNELİK DEĞİL’
Bir gazetecinin turizme yönelik kurtarma ve yardım paketinden söz edildiğini, bu pakette taşradaki küçük işletmelerin de yer alıp almayacağı yönündeki sorusunu da yanıtlayan Bakan Avcı, şöyle dedi: "Kurtarma ve yardım paketi gibi dramatik şeyler kullanmayalım. İyi olacak inşallah. Her sektördeki turizmcilerimiz için, sadece turizm işletmecilerimiz açısından değil. Sektörde 55- 60 iş alanı ile ilgili işbirliği var. Turizmdeki en küçük bir aksama, farklı sektörlere, farklı biçimde yansıyor.
Antalya’nın önemli bir durumu var. Antalya aynı zamanda seracılık ve tarım bakımından da Rusya pazarına büyük ölçüde bağlı olduğu için,  Rusya ile ilgili sıkıntı yalnız turizmi değil, aynı zamanda Antalya tarımını da etkiledi. Alınacak tedbirler sadece turizmcilere yönelik değil, bu konulardan etkilenen tarın sektörü gibi, ulaşım sektörü gibi bütün alanlardaki mağduriyetleri giderici tedbirler üzerinde çalışıyoruz."