16.6.2021
Duyuru

Rusya, Türklere yönelik vize uygulamasını genişletti

Rusya, Türklere yönelik vize uygulamasını genişletti

Rusya'nın umuma mahsus pasaport sahiplerine yönelik başlattığı vize  uygulaması, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için de geçerli  olacak


 Rusya'nın 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren umuma mahsus pasaport sahiplerine yönelik başlattığı vize uygulaması, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için de geçerli olacak.


 Ekonomi Bakanlığının internet sitesindeki duyuruya göre, Moskova Ticaret Müşavirliği, Rusya'ya seyahat edecek Türk vatandaşlarını uyardı.

Buna göre, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren umuma mahsus pasaport  sahibi vatandaşlara vize uygulamaya başlayan Rusya, geçen günlerde vize  uygulamasının kapsamını Rusya’ya seyahat edecek olan hizmet ve hususi pasaport  sahibi vatandaşlar açısından da genişletildi. Bu çerçevede Rusya'ya seyahat  edecek olan umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamili vatandaşların,  seyahatlerinden önce Rusya'nın büyükelçilik veya başkonsolosluklarından seyahat  amaçlarına uygun vize almaları gerekiyor.
Bununla birlikte Rusya'da geçici ikamet izni veya daimi ikamet izni  bulunan vatandaşlar vizeye tabi tutulmayacak.(milliyet)