21.6.2021
Duyuru

Selimiye’nin güzelliğine güzellik katan otel, Swan Lake

Selimiye’nin güzelliğine güzellik katan otel, Swan Lake
Selimiye Türkiye’nin en güzel tatil mekanlarından bir tanesidir diye düşünüyorum. Denizi, doğası, koyları ve eğlenceleriyle adeta insanı kendine aşık ettiren yerlerden…
Peki Selimiye’de nerede konaklamalı? Açıkçası konaklama için bir çok farklı seçenek mevcut. Oteller ve pansiyonlar oldukça güzel. Ancak ben bu yazıda Swan Lake Butik Otel’den bahsetmek istiyorum biraz.
Swan Lake güzel bir butik otelde konaklamak isteyenler için adeta biçilmiş kaftan gibi. Tertemiz odalarına Türkiye’nin önemli şairlerinin ismini vermiş otel sahibi Muzaffer bey. Otelin mimarisi ve iç dekorasyonu Türkiye’de çok az yerde rastlanan büyük bir zevk ve estetik örneği sunuyor.

Swan Lake, Selimiye’ye hakim bir tepeye kurulmuş ve sahip olduğu manzara büyüleyici. Yukarıdan göreceğiniz o muhteşem manzara sizi bir kez daha Selimiye’ye aşık edecektir.

Ve mutfağı,
Çok gezenler iyi bilir ki çok az otelde yemek yenir, genelde mutfakları başarılı değildir. Doğrusunu söylemek gerekirse Swan Lake bu konuda da bizi şaşırtmayı başardı. Yemekler gerçekten olağanüstü. Akşam Selimiye manzarası eşliğinde zengin menü seçeneklerinden size hitap eden yemeklerin tadına varın derim.

Kahvaltısını da anlatmadan geçmemek gerekiyor. Sabahları neredeyse kuş sütü eksik olan kahvaltıların lezzetine doyum olmuyor.
Muzaffer Bey,
Otelin sahibi Muzaffer bey bana göre turizm işletmecilerinin gidip yerinde izleyerek ders almaları gereken bir insan. Turizmcilerin insana, misafire, turiste, ziyaretçiye adına ne derseniz deyin artık, nasıl davranılması gerektiğini gidip görüp biraz feyz almalarını isterdim doğrusu...
Muzaffer bey kendini yaptığı işe adamış bir insan. İşini büyük bir keyifle ve içten bir şekilde yaptığı aşikar. Kendisi müşterilerine adeta evine gelen misafirler gibi hürmet ediyor. Yüzünden gülümseme, ağzından sürekli “iyi misiniz, bir ihtiyacınız var mı?” cümleleri eksik olmayan Muzaffer bey turizm/otel işletmecisi olarak övgüleri hak ediyor.

Kısacası Selimiye’ye yolunuz düşerse, ki ben kesinlikle tavsiye ederim orada tatil yapmanızı, konaklama için Swan Lake Butik Otel’i tercih edebilirsiniz.
Ve bir kez daha yenilemek istiyorum, turizm/otel işletmecileri Swan Lake’e gidip turizm nasıl yapılır, otel işletmeciliği nasıl yapılır yerinde görmeli ve feyz almalı!