21.6.2021
Duyuru

Turizm Report’tan Kars’a ödül!

Turizm Report’tan Kars’a ödül!
Turizm alanındaki başarılı tanıtım çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Kars, Turizm Report’un EMITT 2016 Turizm Fuarı’nda 5 ayrı kategoride belirlediği  ödüllerden biri olan “En Sıra Dışı Stant”  ödülüne layık görüldü.
28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen EMITT Fuarı’na katılan iller arasından yapılan gözlem ve değerlendirmelere göre,  şehrin tarihi değerleri, yöresel ürünleri, kültürel değerleri ve turizm envanterlerinin etkili bir şekilde sergilendiği Kars  standı  “En Sıra Dışı Stant”  olarak belirlendi.
Bu kapsamda hazırlanan Turizm Report Başarı Plaketi, SERKA’nın Kars’ın Sarıkamış ilçesinde düzenlediği SERKA TRA- 2 Turizm Çalıştayı’nda Kars Valisi Günay Özdemir’e teslim edildi.
Turizm Report Başarı Plaketi’ni Turizm Report’un Genel Koordinatörü Güler Aslan’dan alan Kars Valisi Günay Özdemir, “Kars’ın turizmde hak ettiği yerlere gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Kars turizmde başarılı olmayı ve iyi yerlere gelmeyi hak ediyor. İlimize gösterdikleri ilgiden ötürü Turizm Report’a  teşekkür ediyorum.”dedi.
Kars Valisi Günay Özdemir’e başarı plaketlerini teslim eden Turizm Report’un Genel Koordinatörü Güler Aslan ise, “Hep Kars’a gelmek istiyordum, nihayet kısmet oldu ve gelme fırsatım oldu. Çalıştay öncesi yapmış olduğumuz gezi kapsamında bir kez daha fark ettim ki Kars turizmde iyi yerlere gelmeyi hak ediyor. Çok güzel turizm değerleri olan bu ilimizin EMITT Turizm Fuarı’ndaki başarılı tanıtım çalışmaları görülmeye değerdi. Turizm Report ekibi olarak bizlerin Kars’ı fark etmemesi düşünülemezdi. ‘Sıra Dışı’ yapısıyla tüm katılımcıların olduğu gibi bizlerin de dikkatini çeken Kars standı başarı plaketimizi fazlasıyla hak etti. Standın kurulmasında emeği geçen SERKA ile Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerini de ayrıca tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
Bu yıl 2. defa 5 ayrı kategoride verilen ‘Turizm Report En İyi Stant’ ödüllerinin diğer kazananları ise şöyle;
En İyi Stand: Ankara
En Çok Ziyaret Edilen Stant: Rize
En İyi Tanıtım Yapan Stant: Tekirdağ
ve
En Otantik Stant: Bilecik