21.6.2021
Duyuru

TÜRSAB ve TBB'den tüm avukat ve ailelerine ucuz tatil müjdesi!

TÜRSAB ve TBB'den tüm avukat ve ailelerine ucuz tatil müjdesi!
Turizmdeki kaybı telafi etmek için iç pazara özel kampanyalar geliştiren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile anlaştı. Bu anlaşmayla birlikte TÜRSAB üyesi operatörler Türkiye’nin 81 ilindeki 79 baroya kayıtlı 95 bin 280 avukat ile avukatlık stajını yapan 11 bin avukat ve ailelerine yüzde 10-30 arası indirim sunacak.
‘Türkiye Barolar Birliği Tatil Kampanyası’ ile sıkıntılı bir dönem geçiren turizm sektörüne katkı sağlanması hedefleniyor.
Avukat, stajyer avukat ve ailelerine indirimli tatil imkanı sunacak ‘Türkiye Barolar Birliği Tatil Kampanyası’na ilişkin protokol, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla TÜRSAB Genel Merkezi’nde imzalandı.
Barolar Birliği'ne kayıtlı avukat, stajyer avukat ve ailelerine özel indirim imkânları
Barolar Birliği ile varılan anlaşmayı imzalamak için düzenlenen basın toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, iç pazarı canlandırmak için yoğun çaba içinde olduklarını söyledi. Ulusoy, "Çok üyeye sahip dernek ve birliklerle görüşmelerimiz oldu. Bu yönde çalışmalarımızın ilk meyvesini de Barolar Birliği ile yaptığımız anlaşmayla aldık. Kampanyaya katılan TÜRSAB üyesi tur operatörleri, Barolar Birliği'ne kayıtlı avukat, stajyer avukat ve ailelerine özel indirim ve imkânlar sunacak" dedi. Sayıları yaklaşık 3.5 milyonu bulan kamu personeline yüzde 30 indirim yapılması için de Turizm Bakanlığı'na proje sunduklarını hatırlatan TÜRSAB Başkanı Ulusoy, bir ay içinde sonuçlanacağını kaydetti.
13453062_10153714260852749_1317705957_o
Özel sektöre proje yapabiliriz
Yeni potansiyel oluşturmak için özel sektör çalışanlarıyla da ortak projeler geliştirilebileceğini aktaran Ulusoy, "Büyük şirketlerle özel anlaşmalar yapabiliriz" ifadelerini kullandı. Bu yıl erken rezervasyon kampanyasıyla yapılan rezervasyonların bir önceki yıla oranla yüzde 25 arttığını aktaran Ulusoy, turizmcinin yaşadığı kaybı minimize etmek için yoğun çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.
100 bin avukat üyemiz var aileleri ile birlikte bu sayı 600 bine çıkıyor
Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr Metin Feyzioğlu ise, “Turizmin içinde olduğu bu kriz döneminde amacımız birlikte hareket etmektir. 100 bin avukat üyemiz var aileleri ile birlikte bu sayı 600 bine çıkıyor. Avukatların tatil ihtiyacı var, uygun koşullarla tatil imkanları sağlayabilirsek ne mutlu bize. Yaptığımız işbirliğinin turizme ve ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. TÜRSAB yıllardır turizme hizmet için önemli çalışmalar yapmaktadır. Bu kriz döneminde yaptıkları çalışmalar da önemlidir.”dedi.
toplu
Bayramda 500 Bin İlave Turist
Bayram tatilinin 9 güne uzatılmasının sektörde doping etkisi yarattığını belirten Başaran Ulusoy, şunları anlattı: "Erken rezervasyon kampanyaları sayesinde Türk turistin tatile çıkma alışkanlığı değişti. Geçen yıl erken rezervasyon ile tatile giden Türk turist sayısı 3.2 milyondu. Bu yıl ise rakam 4 milyonu buldu. 9 günlük bayram tatiliyle birlikte 500 bin kişi daha tatile çıkacaktır."