21.1.2021
Gastronomi

Gaziantep'li İş Adamları, Sıal Paris 2016 Gıda Fuarı'nı Gezdi

Gaziantep'li İş Adamları, Sıal Paris 2016 Gıda Fuarı'nı Gezdi
Gaziantep Ticaret Odasınca (GTO) Paris'te düzenlenen "SIAL Paris 2016 Gıda Fuarı"na iş gezisi düzenlendi.
GTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, GTO tarafından KOSGEB destekli gerçekleştirilen ziyarete 28 firma temsilcisi katıldı.
Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan ve 2 yılda bir Paris'te tertiplenen fuara, 105 ülkeden 7 bin stant katılımcısıyla 194 ülkeden 155 bin ziyaretçi iştirak etti.
Gaziantep ekonomisinin lokomotif sektörlerinden gıda sektörü temsilcileri, düzenlenen program kapsamında sektördeki global gelişmeleri yakından inceleme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı buldu.
GTO Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Acıoğlu başkanlığındaki heyet, Fransa'nın önde gelen kuruluşlarından Paris Region Enterprises ve KOSGEB ortaklığında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
Heyet üyelerinin Fransız sektör temsilcileriyle bir araya geldiği görüşmelerde GTO Yönetim Kurulu Üyesi Acıoğlu, Gaziantep'in ticari ve ekonomik altyapısı hakkında sunum yaptı.
Dünya gastronomi kenti Gaziantep için gıda sektörünün rolünün büyük olduğunu ve güçlü Gaziantep ekonomisinin lokomotifi olduğunu vurgulayan Acıoğlu, Fransa iş dünyasıyla işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.
kaynak: haberler.com