21.1.2021
Gastronomi

Sirha İstanbul, 24-26 Kasım'da Düzenlenecek

Sirha İstanbul, 24-26 Kasım'da Düzenlenecek
Otelcilik, restoran ve yiyecek-içecek sektörünün uluslararası buluşması Sirha İstanbul, 24-26 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.
Gıda ve içecek ürünlerinden mutfak ekipmanlarına, pasta ve fırıncılık ürünlerinden mobilya, sofra üstü takımları, tekstil, hijyen ve teknoloji alanındaki yenilikleri kapsayacak fuarda, 450 katılımcı ve marka ile 13 binin üzerinde sektör profesyonelinin bir araya gelmesi hedefleniyor.
Peru mutfağının konuk olacağı fuarda, Peru'dan gelen tatlar ziyaretçilerin tadımına sunulacak. Anadolu Lezzet Envanteri projesi kapsamında ise Anadolu'nun kaybolmaya yüz tutmuş ürünleri, çeşitli etkinliklerde ziyaretçilerle buluşacak.
Fuar kapsamında düzenlenecek Bocuse d'Or yarışmasında, Türkiye'yi dünyada temsil edecek şefler seçilecek.
Gastronomi Turizmi Derneğince organize edilecek bir sunum da ziyaretçilerle buluşacak. "Restoran mı Açıyorsun?" ve "Turizm ve Gastronomide marka olmak" olarak belirlenen etkinliğin konuşmacıları arasında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına katılan Gaziantep'in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın ve Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe yer alacak.
Fuarda, "Menünüzde glutensiz seçenek var mı? Moda mı? İhtiyaç mı?" temalı bir konferans da düzenlenecek.
kaynak: haberler.com