18.1.2021
Gezi

Bergama'ya Ücretsiz Tur

Bergama'ya Ücretsiz Tur

BERGAMA Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Bergama'nın tanıtımına katkı sağlamak ve turizm sektörünü canlandırmak amacıyla İzmir'den ilçeye ücretsiz otobüs seferleri düzenlemeye başladı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası, Bergama'nın tanıtımına katkı sağlamak ve turizm sektörünü canlandırmak amacıyla 'Bergama Seni Çağırıyor' adı verilen proje kapsamında, her cuma ve cumartesi günü, İzmirlilerin Bergama'yı görebilmesi için ücretsiz otobüs seferleri başlattı. Otobüsler, cuma ve cumartesi günleri, Konak Devlet Tiyatrosu önünden ve Karşıyaka'daki İnsan Hakları Anıtı yanından saat 09.00'da hareket ediyor. Ziyaretçiler Bargama'ya gittiklerinde Belediye Bandosu'nun çaldığı ezgilerle karşılanıyor.

shutterstock_391663345

Profesyonel turist rehberi Mehmet Gülümser, ücretsiz bu tarihi turların hem geziye katılan İzmirliler'e hem de Bergama'nın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağını belirterek, "İzmir'den hareket edecek otobüslerle Bergama'ya gelecek olan vatandaşlar, ilçeyi gezip alışveriş yapma imkanı bulacaklar. Ziyaretçiler, aynı günün akşamında yine aynı araçlarla İzmir'e götürülecek. Projeden faydalanmak isteyenler, Bergama Ticaret Odası'nı arayarak rezervasyon yaptıracak" dedi.

shutterstock_287763938