21.6.2021
Gezi

Vizesiz Belarus Rusya’nın yeni alternatifi mi?

Vizesiz Belarus Rusya’nın yeni alternatifi mi?

 matruska.ru'nun haberine göre Rusya ile yaşanan krizin ardından vizesiz Belarus yeni alternatif oldu.


Sitede yer alan söz konusu habere göre Türkiye vizesiz seyahat konusunda Rusya’nın alternatifini buldu. Vatandaşlar Rusya ile yaşanan sıkıntının ardından Belarus’u tercih etmeye başladı.
Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkelerden Belarus, Rusya’ya alternatif olarak öne çıkıyor. Türk Hava Yollarının (THY) haftada 4 sefer yaptığı Belarus, diğer adıyla Beyaz Rusya, doğası ve havası ile hafızalarda yer edecek bir ülke.
“Huzurlu” Bir Ülke
Rusya, Polonya, Litvanya, Letonya ve Ukrayna‘ya komşu olan Belarus, görür görmez insanda “dünyanın en huzurlu ve sakin ülkelerinden biri” izlenimi uyandırıyor.
Adını uluslararası kamuoyunun daha çok Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ sorununu çözmek üzere kurulan AGİT-Minsk grubundan duyduğu ülkenin başkenti Minsk, havayoluyla 2 saatlik mesafede bulunuyor.
Havası Çok Temiz
Doğal güzellikleriyle zihinlerde iz bırakan kent, tertemiz havası, parkları, yeşili, nehir ve gölleriyle doyumsuz bir görüntü sunuyor.
Kentin sokaklarında esen serin ve temiz hava nedeniyle insan kendini birden bire oksijen yüklenmiş gibi hissediyor. Şafak sökerken ortaya çıkan manzara ise görenleri büyülüyor. Nehrin çevresindeki insanlar ve doğal güzellikler, yansıyan ışıkların pırıltısıyla aydınlanıyor.