23.1.2021
Güncel

Almanya'da yeni kurulan charter havayolu ilkbaharda Türkiye'ye uçacak

Almanya'da yeni kurulan charter havayolu ilkbaharda Türkiye'ye uçacak
Almanya’nın ikinci büyük havayolu olan Air Berlin’in borç krizinde olduğu bir ortamda yeni kurulan Sundair, ilkbaharda uçuşlara başlamak için gün sayıyor. 3 adet Airbus A3320 tipi uçakla yaz döneminde charter seferleri yapacak olan hava yolunun büyük ortağı yatırımcı Marcos Rossello.
Havayollarına hizmet veren Berlin merkezli IT şirketi Air 41’in uzun yıllar genel müdürlüğünü yapan Rossello,  Almanya’da tatil dönemlerinde charter hava yollarına ihtiyacı göz önüne alarak Duisburg merkezli Schauinsland-Reisen isimli turizm şirketi ile birlikte Sundair’i kurdu. Marcos Rossello, gelecek yıl ilkbahardan itibaren Alman turistlerin gözde tatil destinasyonları olan Mısır, Bulgaristan, Yunanistan, İspanya ve Türkiye’ye seferlere başlayacaklarını bildirdi. Baltık ülkelerine de uçması planlanan Sundair’in kapasitesinin yarısını Schauinsland-Reisen şirketinin müşterileri dolduracak.
Stralsund şehrini merkez olarak kullanacak olan Sundair, Frankfurt, Berlin-Tegel ve Dresden’den sefer yapacak. Hava yolunda şu an itibariyle 130 kişi istihdam ediliyor.
kaynak: www.kokpit.aero