23.1.2021
Güncel

Bakan Avcı Antalya'da turizmcilerle buluştu.

Bakan Avcı Antalya'da turizmcilerle buluştu.
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya'da turizm sektörüyle bir araya geldi. Toplantı sonrası basına açıklama yapan Avcı, "Antalya'dan önümüzdeki yıldan başlayarak turizmin ve kültürel faaliyetlerin hem bu bölgede hem de Türkiye genelinde eskisinden daha parlak bir tablo çizeceğini müjdeleyebilirim." dedi.
Türkiye'nin son bir yılda büyük badireler atlatmasına rağmen dimdik ayakta olduğunu söyleyen Nabi Avcı, önümüzdeki yıllarda turizmin çok daha iyi olacağını kaydetti.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen “Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı 2016”nın ardından basına açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, dünyaca ünlü sanatçıları Antalya’da buluşturan ve 14 Ekim'e kadar sürecek olan 17. Uluslararası Antalya Piyano Festivali gibi sanatsal etkinliklerin Türkiye'nin doğru tanıtımına katkıda bulunduğunu belirtti.
Turizm sektörünün önde gelen temsilcileriyle 3’üncü defa bir araya geldiğini dile getiren Bakan Avcı, daha önceki toplantılarda iletilen taleplerin, önerilerin ne durumda olduğunu, bunlardan hangilerinin gerçekleştirildiğini, hangilerinin gerçekleşmediğini konuştuklarını aktardı.
Turizm sektörünün bu yıl ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkati çeken Bakan Avcı, somut veriler üzerinden sıkıntıların yapısal ve konjonktürel nedenlerini bu toplantıda tartıştıklarını kaydetti.
''TURİZM SEKTÖRÜ ESKİSİNDEN DE İYİ OLACAK''
Turizm sektörünün eskisinden de iyi duruma geleceği yılların başlangıcı olarak 2017 yılına işaret eden Bakan Avcı konuşmasına şöyle devam etti:
“Bunun için hem içeride hem de dışarıda ürün ve pazar çeşitlendirmesine yönelik farklı iletişim stratejileri ile mesafe alacağımızı düşünüyorum.
Sektörümüz heyecanını kaybetmemiş durumda. ‘Bundan sonra ne yapabiliriz’ diye kollarını sıvamış vaziyette. Hepimiz gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Önümüzdeki yıllar daha iyi olacak. Medyanın da bu anlamda yapacağı katkıların büyük önemi var.”