25.1.2021
Güncel

Charterler ekim sonuna kadar devam edecek

Charterler ekim sonuna kadar devam edecek


Moskova'dan Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen uçağın yolcuları, Havalimanı'nda "Açık büfe" sunulan yiyecek ve içeceklerle karşılandı.

"Rusya pazarı bizler için önemli"
YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Rusya ile yaşanan sürecin normale dönmesinin ardından Dalaman'a Rusya'nın 4 farklı kenti, Samara, Kazan, Ufa ve Perm'den düzenli seferler yapıldığını belirterek, "Rusya pazarı bizler için önemli. İki ülke arasındaki ilişkilerin normal seyrine dönmesi turizm sektörünü her bakımdan sevindirdi. Boeing 767 tipi uçağın dolu gelmesi sevindirici.
Uçağın dolu olması Rusya'da yaşayan insanların Türkiye sevgisinin canlı olduğunu gösteriyor. Bu sürecin bugünlere gelmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
"Hedefimiz Dalaman'a Rusya'dan yeni şehirlerden maksimum seviyede uçuş yapmak"
Anex Tour Dalaman Kontrat Müdürü Mustafa Özden ise, iki ülke arasında yaşanan krizin ardından Moskova'dan Anex Tour olarak ilk charter seferini yaptıklarını belirterek, "Ekim ayının son haftasına kadar uçuşlarımız devam edecek. 2017 sezonunda Anex Tour olarak hedefimiz Dalaman'a Rusya'dan yeni şehirlerden maksimum seviyede uçuş yapmak" dedi.


kaynak: http://www.turizmdebusabah.com/