23.1.2021
Güncel

EMITT Fuarı'na destek geliyor!

EMITT Fuarı'na destek geliyor!
Kültür ve Turizm Bakanlığı, fuara katılacak turizm firmaları ile tur operatörlerine EMITT ziyaretçilerine avantajlı fiyatlarla daha ucuza tatil satın alabilmelerinin sağlanması yönünde bir teşvik mektubu gönderdi.
26 -29 Ocak 2017'de 21. kez kapılarını açacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı - EMITT'e Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 2017-2018 yaz dönemi tatil satışları için de destek geldi. Bakanlık, fuara katılacak turizm firmaları ile tur operatörlerine EMITT ziyaretçilerine avantajlı fiyatlarla daha ucuza tatil satın alabilmelerinin sağlanması yönünde bir teşvik mektubu gönderdi.
ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF - E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, turizmde 2017-2018 yaz sezonunun daha canlı geçmesi ve 2015-2016 yaz sezonu seviyelerine geri dönebilmesi için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor.
TYD ve TUROFED iş birliği ile gerçekleştirilen EMITT'te tatilcilere, yurt dışı turizm sektöründen gelen temsilci ve ziyaretçilere avantajlar sağlanmasına yönelik mesaj Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından TÜRSAB, TYD, TUROB ve TÜROFED gönderildi.

'Tatilini EMITT'ten al'kampanyası düzenlenecek
Mesajda; "EMITT, Bakanlığımızca, TOBB, THY A.O., İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 6 meslek odası ve derneği, 36 yerel dernek ve vakıf tarafından desteklenmektedir. Bakanlığımızın desteği ile 21. EMITT Turizm Fuarı'nda vatandaşlarımızın daha avantajlı tatil fiyatlarından yararlanması amacıyla fuar idaresince 'Tatilini EMITT'ten al' kampanyası düzenlenecektir. Söz konusu kampanya ile fuara katılan otel ve seyahat acentalarından, fuar sırasında diğer dönemlere kıyasla daha ucuz tatil satın alınmasına önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir" denildi.