16.6.2021
Güncel

İngiltere ve Almanya’dan, İstanbul'daki patlamanın ardından seyahat uyarısı geldi!

İngiltere ve Almanya’dan, İstanbul'daki patlamanın ardından seyahat uyarısı geldi!

İstanbul Vezneciler'de bir polis aracına gerçekleştirilen saldırı Türkiye turizmini daha da kötü bir gidişata sürükleyecek gibi görünüyor.
Hürriyet'in haberine göre, saldırıdan sonra Birleşik Krallık ve Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye seyahat uyarısını güncelledi.
Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı, yazılı açıklamasında vatandaşlarını, "İstanbul'un Vezneciler bölgesinde 7 Haziran 2016'da bir patlama gerçekleşti. Vezneciler metro istasyonu ve bölgedeki yollar kapatıldı. Bölgede olmanız dahilinde, yerel güvenlik yetkililerinin uyarılarını dikkate alınız" diye uyardı.
Almanya Dışişleri Bakanlığı sayfasında yer alan uyarıda ise, ”İstanbul kent merkezinde 7 Haziran 2016 tarihinde bombalı saldırı meydana geldi. İstanbul’a seyahat edenlere çok dikkatli olmaları önerilir” denildi.
Açıklamada daha önce yapılan uyarılar sürdürülürken; İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerde dikkatli olunması; kalabalık yerlerden uzak durulması önerildi. Ülkedeki siyasi gerilim nedeniyle terör saldırılarının olabileceği, Türkiye’nin Güneydoğu kentlerine gidilmemesi tavsiyesi de seyahat uyarısındaki yerini korudu. (hurriyet)