26.1.2021
Güncel

"İSTANBUL TURİZMİ YIL SONUNDA TOPARLANIR"

"İSTANBUL TURİZMİ YIL SONUNDA TOPARLANIR"
Shangri-La İstanbul'un Genel Müdürü Philippe Kronberg, İstanbul turizmine, otelin durumuna ve gelecek beklentilerine dair açıklamalarda bulundu.


''Yılın sonuna doğru turizmin canlanmasını bekliyoruz'' diyen Kronberg, kriz döneminde attıkları adımlar hakkında da bilgi verdi.


Turizm sektörünün yıl boyunca yaşanan olaylardan oldukça olumsuz bir şekilde etkilendiğine işaret eden Kronberg, şunları söyledi:

"Şehre gelen uluslararası grup konaklama ve toplantıları iptal oldu. Kruvaziyer gemileri rotalarını değiştirdi. Bütün bu iptaller bizi negatif etkiledi. Bu tabloda işlerimizi en yüksek seviyede tutabilmek için gerekli tüm önlemleri aldık. Talebin yüksek olduğu pazarlara odaklandık. Özellikle Orta Doğu pazarı, Abu Dabi, Dubai, Katar ve Suudi Arabistan bunların başında geliyor. Yalnızca konaklama değil, diğer segmentler de çok önemli. Yiyecek ve içecek hizmetlerimiz, özel davet ve organizasyonlar ve restoranlarımız konusunda İstanbul’da yaşayan ve lüks hizmet almak isteyen profili hedefliyoruz."


Shangri-La’nın Hong Kong merkezli bir otel zinciri olduğuna işaret eden Kronberg, Çinlilerin çok fazla seyahat ettiklerini ve seyahat ettiklerinde bildikleri markalarda konaklamayı tercih ettiklerini söyledi.  Kronberg, “İstanbul’a gelen Çinli turistin de ilk tercihi Shangri-La oluyor. Çinli turistler, tabii ki bizim en önemli markalarımızdan biri olan Çin restoranımız Shang Palace’ı ziyaret etmeden ülkelerine dönmüyor" dedi.


kaynak: http://www.turizmgazetesi.com/