21.1.2021
Güncel

İşte Rus operatörlerin Ekim programı: Kasım ortasına kadar devam

İşte Rus operatörlerin Ekim programı: Kasım ortasına kadar devam
Rusya'da faaliyet gösteren tur operatörleri, Ekim ayına dönük Türkiye uçuş planlarını açıkladı. Rusya'nın değişik bölgelerinden Türkiye'ye dönük önemli bir talep olması nedeniyle tur operatörlerinin uçuş programlarını genişlettikleri ifade edilirken, operasyonların Ekim ayında da devam edeceği vurgulandı. İşte tur operatörlerinin Türkiye planları…
Ekim ayında Coral Travel, Rusya'nın 24 kentinden Antalya'ya tarifeli ve tarifesiz uçuşlarla yolcu getirecek. Coral Travel Ekim ayında, Belgorod, Chelyabinsk, Kaliningrad, Krasnodar, Novosibirsk, Rostov-on-Don ve Voronezh kentlerinden de Antalya'ya uçmaya başlayacak. Şirket ayrıca, Moskova'dan Bodrum'a, Kazan, Perm, Samara, Ufa  ve Moskova'da da Dalaman'a uçacak.
EKİM TALEBİ GEÇEN YILLA AYNI SEVİYEDE
Rus Tur Operatörleri Birliği Halkla İlişkiler Müdürü Marina Makarkova, Ekim ayında Rusya'dan Türkiye'ye dönük talebin geçen yıl ki seviyeye ulaştığını açıkladı. Yüksek talep nedeniyle pek çok bölgeden Kasım ayının ortasına kadar operasyonların devam edeceğini kaydeden Makarkova, ''Tur fiyatları ise bölgelerin Antalya'ya olan uçuş mesafesine göre değişiyor. Mesela Ufa'dan 3 yıldızlı otelde iki kişilik bir haftalık paket tur fiyatı 42 bin ruble iken, aynı tatilin Krasnodar'daki fiyatı 46 bin, Nizhny Novgorod'dan 52 bin ve St Petersburg'tan 59 bin ruble.'' açıklamasında bulundu.
PEGAS UÇUŞ PROGRAMINI GENİŞLETMEDİ
Pegas Touristik ise Ekim dönemi uçuş programını genişletmedi. Şirketin CEO'su Anna Podgornaya, Rusya'nın 1 kentinden Türkiye'ye uçtuklarını hatırlatarak, satışların iyi gittiğine işaret etti. Pegas Touristik'te 3 yıldızlı bir otelde iki kişinin bir haftalık paket tur fiyatının 42 bin rubleden başladığını belirten Podgornaya, fiyatların bölgelere göre 82 bin rubleye kadar çıktığını ifade etti.
NTK Intourist ise Ekimde Rusya'nın 5 kentinden Antalya'ya uçacağını duyurdu. Moskova'dan THY ile haftada 4 sefer yapacak olan şirket, Red Wings ile her gün, Nordavia ile ise haftada 3 sefer gerçekleştirecek. NTK Intourist'te, 3 yıldızlı bir otelde bir haftalık her şey dahil tatilin minimum fiyatı ise 36 bin rubleden başlıyor.
Yekaterinburg'dan Antalya'ya Red Wings ile haftada 4, Norvadia ile bir sefer gerçekleştirecek olan NTK, yine Red Wings ile Kazan'dan da uçuşlara başlayacak. Kazan'dan haftada 3 uçuş yapacak olan şirketin paket tur fiyatları ise 45 bin rubleden başlıyor.
TEZ TOUR DA PROGRAMINI GENİŞLETTİ
Ekim ayında Antalya'ya dönük uçuş programını genişleten bir diğer şirket ise Tez Tour oldu. Kazan, Samara, Tyumen, Omsk, Novosibirsk, Ufa, Mineralnye Vody, Krasnodar ve Rostov-on-Don'u da uçuş programına ekleyen Tez Tour, kasım ayının ortasına kadar operasyonlarına devam edecek.
''TÜRKİYE SATIŞLARININ UZAMASI MISIR'IN AÇILMASINA BAĞLI''
Ekim ayında Türkiye'nin rekor talep aldığını belirten şirket yetkilisi Larisa Akhanova, bu aya dair satışların beklenen seviyede olduğunu açıkladı. Türkiye satışlarının iyi bir derinliğe ulaştığını kaydeden Akhanova, ekim programıın neredeyse tamamen satıldığı bilgisini verdi.
Akhanova, Türkiye turlarının satış periyodunun uzamasının ise Mısır'ın açılmasına bağlı olduğunu ifade etti. Rus turistlerin yavaş yavaş Türkiye'yi kış sezonunda da ziyaret etmeye başladıklarını kaydeden Akhanova, ''Türkiye yalnızca bir yaz destinasyonu değil, kasım sonrasında denize çok fazla girilemese de otel havuzlarında yüzmek mümkün. Kış mevsiminde de pek çok meyve sebze var.'' dedi. Akhanova Tez Tour'un paket tur fiyatları hakkında da bilgi vererek, ''4 yıldızlı bir otelde tek kişi için 7 gecelik her şey dahil tur fiyatları 266 dolardan başlıyor.'' ifadelerini kullandı.
TUI DE PROGRAMINI GENİŞLETTİ
TUI Rusya ise Eylül ayına ve Ekim ayının ilk yarısına dönük Türkiye talebinin oldukça yüksek olduğunu açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, ''Ekim ayında Türkiye programımızı genişlettik ve turların çoğu hızlı şekilde satıldı.'' ifadeleri kullanıldı.
TUI, Moskova'dan 27 Ekim tarihine kadar uçuş düzenleyecek. TUI'nin 4 yıldızlı bir otelde tek kişi için 7 gecelik her şey dahil tur fiyatları ise 41 bin rubleden başlıyor.

kaynak: turizmguncel.com