26.1.2021
Güncel

Konya Kamu Hastaneleri, Hestourex 2017 Fuarında Tanıtıldı

Konya Kamu Hastaneleri, Hestourex 2017 Fuarında Tanıtıldı

Hestourex 2017 fuarına katılarak stant açan Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ‘Sağlık Turizmi’ konusundaki iddialı projelerini katılımcı ülkelerin yabancı temsilcileri ile paylaştı.

Bu yıl ilki düzenlenen Dünya Sağlık ve Spor Kongre Fuarı (Hestourex) Antalya’da gerçekleştirildi. 150 ayrı ülkeden yaklaşık 4 bin katılımcının buluştuğu fuarda Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği de açtığı stantla sağlık turizminden pay alabilme adına düğmeye bastı. Dört gün boyunca açık olan fuarda ziyaretçilere, Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yetkilileri tarafından sağlık turizmi yönünden Konya’yı ön plana çıkartabilecek olan tedavi alanları detaylı bir şekilde anlatıldı. Dünyanın dört bir yanından sağlık, spor ve alternatif turizm temsilcilerinin ziyaret ettiği Konya standında pek çok ülke temsilcisi ile yüz yüze görüşmeler yapılarak sağlık turizmi alanında karşılıklı anlaşmalar yapılması için ilk adımların da atılması sağlandı.

Konya’nın sağlık alanında geldiği noktayı gösterme adına İngilizce olarak bastırılan katalogların da dağıtıldığı fuarda, Konya standı yoğun ilgi gördü. 16 metrekarelik bir alanda açılan stantta, Finlandiya, Macaristan, İran, Katar, Suudi Arabistan, Rusya, Belarus, Gürcistan, Fas ve Ürdün gibi pek çok ülke temsilcileri ile yüz yüze görüşmeler yapılarak, Konya'nın sağlık alanında vermiş olduğu hizmetler hakkında bilgi verilmesi sağlandı.

Konya’nın sağlık turizminde öncü şehirlerden birisi haline gelmesi için gerekli çalışmaların yapılmaya başlandığını ifade eden Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç, “Genel sekreterliğimiz, kamu hastaneleri adına çok güçlü bir sağlık donanımına sahiptir. Konya’nın sağlık alanında yakaladığı başarıyı uluslar arası alana da taşımalı ve sağlık turizminde söz sahibi olan bir şehir hedefine ulaşmalıyız. Şehir olarak potansiyelimizi ortaya çıkartıp bu potansiyeli yabancı katılımcılara doğru anlatmayı başarabilirsek sağlık turizmi alanında Konya’nın hangi noktalara geleceğini hep birlikte görmüş olacağız” dedi.