16.6.2021
Güncel

Rus turist Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Rus turist Türkiye'ye ne zaman gelecek?
Rus turist Türkiye'ye ne zamangelecek soruları şimdiden sorulmaya başlandı. Rusya parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi senatörü İgor Morozov, Türkiye'ye turist akışının bu sezon başlayabileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özür mesajı göndermesi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirmesi iki ülke arasında yaşanan kriz için olumlu sinyaller verdi. Haberrus'ta yer alan habere göre, görüşme sonrası Putin'in Türkiye'ye karşı uygulanan yaptırımların kaldırılması yönünde talimat verdiği açıklandı.
Son gelişmeleri değerlendiren Senatör Morozov, Türkiye'ye Rus turist akışının en kısa zamanda başlatmanın mümkün olduğunu söyledi. Morozov, "Organize eilmiş turistik ziyaretler için izinleri 10-15 günde almak mümkün. Türkiye bu sezon Rus turistleri karşılayabilir." dedi. Artık tüm işlemlerin tur operatörlere ve charter uçuşu ayarlayan şirketlere bağlı olduğunu ifade eden Morozov, "Tur operatörlerin tekrar Türkiye'ye ne kadar hızlı dönebileceklerini göreceğiz." diye konuştu.