20.6.2021
Güncel

Rus turistler nerelere gideceklerine karar verdi!

Rus turistler nerelere gideceklerine karar verdi!
Rus turist bu sene en çok Akdeniz sahillerini tercih ederken, gidilecek ülkeler arasında Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, İtalya, Hırvatistan ve Karadağ yer aldı. İç turizmde ise popüler destinasyonlar yine Krasnodar ve Soçi oldu.


Rusya tur operatörleri derneği ATOR Başkanı Maya Lomidze, Rusya'da bu sene yurtdışı tatili alanında başarılı bir sezon geçirileceğini belirtti. Erken rezervasyon programlarıyla çok fazla Rus turistin yurtdışına tatile çıkacağını belirten Lomidze, "2015 yılına göre erken rezervasyon programları daha başarılı oldu. Tur operatörleri neredeyse tüm ülkelere turist göndereceklerini açıkladılar.
Özellikle Avrupa'nın tatil beldelerine, Bulgaristan ve Avrupa'nın Akdeniz kıyılarında yer alan ülkelerine de çok sayıda Rus turist gidecek. Bu ülkeler arasında Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, İtalya, Hırvatistan ve Karadağ yer alıyor. Bu da bize bu yıl yurtdışı turizm sezonunun geçtiğimiz yıldan daha başarılı olacağını gösteriyor" dedi. yurtiçi turizminde en çok tercih edilecek tatil beldelerinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Krasnodar ve Soçi olacağını kaydetti. (Gazetem.ru)