19.1.2021
Güncel

Rusya, Çin ve Moğolistan, yeni bir turizm markası için düğmeye bastı

Rusya, Çin ve Moğolistan, yeni bir turizm markası için düğmeye bastı
Rusya, Çin ve Moğolistan'ın yeni bir turizm markası için birlikte çalışacaklarını açıklandı.
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Oleg Safanov, Çin'de katıldığı bir toplantı sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada; Rusya, Çin ve Moğolistan'ın yeni bir turizm markası için birlikte çalışacaklarını söyledi.
Çin'de gerçekleşen ve üç ülke turizm başkanın yer aldığı toplantıda taraflar bir memorandum imzalayarak yeni bir uluslararası turizm markası "Büyük çay Yolu" için düğmeye bastılar.
Safanov, " Yeni bir uluslararası turizm markası "Büyük çay Yolu" için yeni ürünler sunmayı planlıyoruz. Altını çizmek isterim ki bu yeni marka ile ilgili hep birlikte ve çok ciddi bir sinerji ile etkili bir tanıtım yapmayı planlıyoruz" dedi.
Öte yandan Safanov yaptığı açıklamada Çin'den Rusya'ya bu yılın ilk altı ayında gelen Rus turist sayısının da %50 arttığını belirterek, bu yılsonuna kadar da bu dinamiğin devam etmesini beklediklerini söyledi. Safanov, Moğolistan'dan ise şuana kadar Rusya'yı 500 bin turistin ziyaret ettiğini belirterek çok iyi bir dinamik yakaladıklarını söyledi.(gazetem.ru)