25.1.2021
Güncel

Rusya’da Eylül ayı tur satışlarının %40'ı Türkiye’ye

Rusya’da Eylül ayı tur satışlarının %40'ı Türkiye’ye
Rusya Turizm Endüstrileri Birliği Basın Sözcüsü İrina Tyurina, Eylül ayında tur satışlarının %40'ının Türkiye'ye ait olduğunu bildirdi. Tyurina "İnterfaks Turizm" portalına yaptığı açıklamada, "Rezervasyon merkezlerinin verilerine göre, Eylül ayında toplam tur satışlarının %40'ından fazlası Türkiye'ye aitti ve bu değer 2015 yılının seviyesiyle aynı. Rezervasyon sayısına göre listenin ikinci sırasında %34 ile Tunus yer aldı. Tunus'u %28 ile Yunanistan, %27 ile Rusya ve %23 ile Kıbrıs takip etti. İlk onda İspanya, Tayland, Bulgaristan, Dominik Cumhuriyeti ve Karadağ yer aldı" ifadelerini kullandı.
"Goryaçiye Turı" rezervasyon merkezi PR Müdürü Olga İvanova, charter seferlerinin yenilenmesinin ardından Türkiye'ye rezervasyon hacminin Ağustos ayına göre 10 kat arttığını belirtti.
TBS şirketler grubu Genel Müdürü Raşad Mamedov konuyla ilgili şunları söyledi: "Son bir ayda Türkiye'ye satışlar geçen senenin aynı dönemine göre %40-45 oranında arttı. Fakat bu ülkenin daha popüler hale geldiğinin reel göstergesi değildir, çünkü piyasada hala Türkiye'nin en büyük rakibi Mısır faaliyet göstermiyor. Türkiye'nin bu artışı Mısır sayesinde kazandığından eminim."

kaynak: http://www.turizmciningazetesi.com/