26.1.2021
Güncel

Rusya turizmi de terör korkusu yaşıyor

Rusya turizmi de terör korkusu yaşıyor
Rusya’nın tatil beldelerinden Kırım’da olası terör saldırısının son anda engellenmesi, terör korkusunu yeniden gündeme getirdi.
Ukrayna sınırından girerek Kırım içlerinde bir terör saldırısı amacı taşıyan bir grubun Rus güvenlik güçlerinde engellendiği belirtiliyor.
Türkiye’nin charter umuduna güvenlik engeli
Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, Kırım turizminde büyük darbe yaratabilecek olan ve son anda engellenen terör eyleminin yansımaları Türkiye’ye de olacak şeklinde yorumlanıyor. Turist güvenliği nedeniyle Türkiye ve Mısır paket tur ve charter uçuşlarına kapatılan Rusya’da, terör olasılığının güçlenmiş olması, planları da değiştirecek.
Putin: Kırım’da önlemler alınacak
Diğer yandan Rusya’nın tatil beldelerinden Kırım’da olası terör saldırısının son anda engellenmesinden sona konuşan devlet başkanı Vilademir Putin, Kırım’da tüm güvenlik önlemlerinin alındığını vurgularken ilave önlemlerin de gündeme geleceğini ve Kırım’daki vatandaşların da dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Safonov: Kırım’da durum tehlikeli değil
Öte yanan Rusya Federal Turizm Ajansı başkanı Oleg Safonov da yaptığı değerlendirmede Kırım’da durumun normal oluğunu turist güvenliği konusunda tehlike olmadığını ifade etti. Gereken önlemlerin de alınmakta olduğunu belirten Safonov, terör eylemi planlayanların aynı zamanda amaçlarının politik ortamda istikrarsızlık isteyenler olduğuna da işaret etti.