15.1.2021
Güncel

Schauinsland: Türkiye 2017'deki üç önemli noktamızdan biri

Schauinsland: Türkiye 2017'deki üç önemli noktamızdan biri
Almanya seyahat pazarının yedinci büyük grubu Schauinsland, 2016 rakamları ve 2017 programını açıkladı. 


Schauinsland’ın sahibi ve CEO’su Gerald Kassner, 2016’da 1,1 milyar avro ciro ve 1,4 milyon müşteri ile geçen yılın seviyelerini koruduklarını açıkladı. Kassner, kâr-zarar açıklaması ise yapmadı. Ancak sektörün genel olarak üzerinde bir bilanço ile yılı kapattıklarını söyledi.


2017 için 3 bin sayfalık katalogdaki ürünlerini Ekim ayı ortasından itibaren pazara sunacak olan Schauinsland, 2017’de Almanya içindeki destinasyonların sayısını artırırken Malta/Gozo, Costa Dorade, Costa Brava ve Hırvatistan’ı ilk kez programına aldı.


2016’nın en çok talep gören destinasyonlarının Kanarya Adaları, Kıbrıs, Madeira ve Maledivler olduğunu bildiren Schauinsland yönetimi, buna karşılık Tükiye ve Mısır’da kayıplar yaşadıklarını belirttiler.


Ancak, Türkiye talebinin giderek arttığını kaydeden Schauinsland Turistik Satışlar Sorumlusu Andreas Rüttgers, Türkiye satışlarının kısa sürede geçen yılın üzerine çıktığını ifade etti. Rüttgers İspanya’nın Balear Adaları’na olan talepte yüzde 20, Bulgaristan, İtalya ve Yunanistan talebinde de iki haneli artışlar olduğu bilgisini verdi. Rüttgers ayrıca, Almanya ve Avusturya’nın da yüzde 30’ar artıda olduklarını belirtti.


2017’de İspanya fiyatlarının arttığını söyleyen Rüttgers, Türkiye ve Mısır’ın ise bu yıla göre daha ucuz olduğunu kaydetti. Rüttgers, 2017 yaz sezonunun önemli üç destinasyonunun ise Mayorka, Yunanistan ve Türkiye olacağını vurguladı.


kaynak: http://www.turizmgazetesi.com/