15.1.2021
Güncel

Tayland daha çok Türk MICE grup bekliyor

Tayland daha çok Türk MICE grup bekliyor
Önceki gün başlayan 24. ITCMAsia & CTW’de dün 2 gün sürecek randevu sistemi ile işleyen B2B görüşmelere geçildi.  49 ülkeden davet edilen 342  yabancı buyer başta Tayland olmak üzere tüm Asya ülkelerinin standlarının yanı sıra Avrupa’dan Belçika, Fransa, Almanya,Macaristan, Letonya, Monako, Portekiz, İspanya ve İngiltere ile Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’den gelen satıcı standlarındaki randevularına yetişmek için uğraştılar.
TCEB başkan yardımcısı Supawan Teerarat 2015'de Tayland’a 1 milyonun üzerinde MICE ziyaretçi gelerek toplam 2.6 milyar dolar gelir bıraktığını belirtti. Bu rakamın içinde yer alan özellikle bayi toplantıları için gelen Türklerin daha da artması TCEB’in en büyük beklentisi.
Çok sayıda Türk misafir ağırladıklarını söyleyen  Ramada Plaza Bangkok Menam Riverside Otelin satış ve pazarlama direktörü Jose De Jesus Ting ‘’Tesisimize rağbet eden Türk turist sayısından çok memnunuz. Toplantılar için gelen Türklerin sayısını artırmak için çalışmalar yürütüyoruz ‘’dedi. Bangkok’un yeni gece pazarı Asyatek’e yürüyüş mesafesinde yer alan otellerine daha fazla Türk konuk beklediklerini belirten Jose ‘’Asiatique The Riverfront Bangkok Night Market, alışverişi seven Türkler için bir cazibe merkezidir’’ diyor.
Bangkok’un en eski otellerinden olan ve 1965’den bu yana faaliyet gösteren Mandarin Otel Satış direktör yardımcısı (Apple) Montira Wantong’da ‘’Türklere ilk hizmet eden otellerden biriyiz ve artık Türk MICE grublarını da ağırlamaya başladık’’diyor.
ITCMAsia & CTW’e gelen 27 ülkeden 100 medya mensubu da dün arka arkaya ülkelerin MICE turizm yeniliklerini tanıtan basın toplantılarına katıldılar. Akşam Filipinler'in renkli gecesi ile günü kapatan buyer ve medya mensupları toplantılarına bugün de devam edecek ve akşam düzenlenecek ödül töreni ve galası ile 13.kez Bangkok’da gerçekleşen 24.ITCMAsya & CTW’yi kapatacaklar.

kaynak: http://www.turizmciningazetesi.com/