21.6.2021
Güncel

Turizm Report’tan Ankara’ya 2 Yıl Üst Üste Başarı Plaketi!

Turizm Report’tan Ankara’ya 2 Yıl Üst Üste Başarı Plaketi!

Turizm alanındaki çalışmalarıyla göz dolduran Ankara, Turizm Report’un EMITT 2016 Turizm Fuarı’nda 5 ayrı kategoride belirlediği  ödüllerden biri olan “En İyi Stant”  ödülünü bu yıl da kazanmayı başardı.  
28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen EMITT Fuarı’na katılan iller arasından yapılan gözlem ve değerlendirmelere göre,  çarpıcı görsel tasarımlarla donatıldığı, ilin tüm turizm değerlerini bünyesinde barındırdığı, bu değerleri en etkili şekilde tanıtabilecek yetkililerin hazır bulunduğu Ankara  standı  “En İyi Stant”  olarak belirlendi.
Bu kapsamda hazırlanan Turizm Report Başarı Plaketi, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’a teslim edildi.
Turizm Report Başarı Plaketi’ni Turizm Report’un Genel Yayın Yönetmeni Sami İşleker’den alan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık turizmin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte yaptıkları olumlu katkı ve hizmetlerinden dolayı Turizm Report ailesine teşekkür etti. Şayık, “Türkiye turizmi zor bir aşamadan geçiyor. Bu süreçte daha çok dayanışma, yardımlaşma ve iş birliğine ihtiyaç var. Turizm Report’un bu anlamdaki çabalarını görüyor ve taktir ediyoruz. Bizler de Ankara turizminin daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.” Dedi.
2
Plaketi alan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık'ın haklı gururu görülmeye değerdi...
Turizm Report adına Ankara Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’a başarı plaketlerini teslim eden Turizm Report Genel Yayın Yönetmeni Sami İşleker ise, Ankara’nın 2. defa “En İyi Stand” seçilmeyi hak ettiğini ve bundan ötürü emeği geçen herkesi tebrik ettiğini söyledi. Türkiye turizmine katkı sunmaya devam edeceklerini belirten İşleker, “Biz Turizm Report olarak Türkiye turizmine hizmet etmeye devam edeceğiz. Kötü günler gelir geçer, önemli olan bu kötü zamanlarda da yılmadan çalışmak ve başarıyı hedeflemektir.” Dedi.
Ankara standı, Turizm Report’un yanı sıra, EMITT Fuar Organizasyonu tarafından da  ’The Best Stand of EMITT 2016’ 2016 EMITT En İyi Stant Ödülü’ne layık görüldü.
3
Bu yıl 2. defa 5 ayrı kategoride verilen ‘Turizm Report En İyi Stant’ ödüllerinin diğer kazananları ise şöyle;
En Çok Ziyaret Edilen Stant: Rize
En İyi Tanıtım Yapan Stant: Tekirdağ
En Sıra Dışı Stant: Kars
ve
En Otantik Stant: Bilecik
‘Turizm Report En İyi Stant’ ödüllerine layık görülen diğer illerin ödülleri ise önümüzdeki günlerde teslim edilecek…
Turizm Report
Oktay Öztürk