18.1.2021
Güncel

“Türkiye de her yer kadar güvenlidir”

“Türkiye de her yer kadar güvenlidir”
Almanya’da turizm sektörü temsilcileri arasında yapılan görüşmelere katılan, ülkenin önde gelen tur operatörleri ve turizm sektör yetkilileriyle çalışma toplantısı yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, terör ve güvenlik meselesine parmak basarak, "Şu anda diğer ülkeler ne kadar güvenliyse Türkiye de o kadar güvenlidir" dedi.

Turizmdatabank'ta yer alan habere göre,  Almanya`da turizm sektörü temsilcileri ile konuşan Bakan Avcı, Türkiye’nin gücünü ve durumunu hatırlattı.
Terör turizmde imajı zorluyor
Sektördeki başlıca sorunlardan birinin tüm dünyda uluslararası terörizm ve bundan kaynaklanan imaj sorunları olduğuna işaret eden Bakan Avcı, “Türkiye ile ilgili olarak da bu gündeme geliyor. Biz de Türkiye açısından meselenin nasıl görüldüğünü muhataplarımıza açıklıyoruz, izah ediyoruz. Uluslararası terörizmin bütün dünyada turizme verdiği zarar, herkesçe biliniyor. Bu sadece Türkiye'nin sorunu da değil” dedi.
Türkiye turizmi krizleri çabuk aşar
Türkiye'nin uluslararası terörizmin saldırılarından kaynaklanan zararları en hızlı atlatan ülkelerin başında geldiğini söyleyen Bakan Avcı, bu konuda Brüksel ve İstanbul havalimanlarında gerçekleşen terör saldırılarını ve etkilerinin sürme derecelerini karşılaştırdı.
Türk ve Alman turizmciler
Almanya'da turizm sektörü temsilcilerini biraraya getiren toplantıda; Alman Seyahat Acentaları Birliği, TÜRSAB, TÜROFED, TYD, TUROB ile TUI, Thomas Cook, Schauinslan, Alltours, Ferien Touristic, FTI, Bentour, TSS, H&H’den yetkililer de katıldı.