15.1.2021
Güncel

Uluslararası Bal Kongresi ve İstanbul Turizmi Üzerine Değerlendirme Toplantısı

Uluslararası Bal Kongresi ve İstanbul Turizmi Üzerine Değerlendirme Toplantısı
6 Haziran 2017 günü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir Topbaş ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ile beraberindeki Başkan Danışmanı Kaplan Tan, TAB Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Cafer Kaba ve Teamcon Genel Müdürü Ünal Bilgin; düzenlenecek olan “Uluslararası Bal Kongresi” ve İstanbul turizmi üzerinde değerlendirmelerde bulunmak üzere bir toplantı gerçekleştirdi. Uluslararası Bal Komisyonu tarafından 25-28 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan IHC 2017 toplantısı, tarihi M.Ö. 150 yıllarına kadar uzanan ve Türk Rivierası’nın başkenti olarak adlandırılan Antalya’da düzenlenecek. 20170606_135917_16237_6377308

Kongre alanında; kongre ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan uluslararası sergi, paketleme firmaları, ithalatçılar, ihracatçılar, üreticiler ve laboratuvar hizmetleri ve ekipmanları konusunda faaliyet gösteren sektör temsilcileri arasında bilgi-deneyim paylaşımı anlamında önemli bir fırsat yaratması ve neticesinde ileriye dönük önemli adımlar atılması amaçlanıyor.

Kongrenin, arı ürünleri sektörü, endüstri ve ticaretiyle uğraşanlar, araştırmacılar, bilim adamları, akademisyenler, yasal otoriteler ve arı ürünleri ile ilgili hile, orijinallik, kalite, veteriner ilacı ve pestisit kalıntıları analizlerini gerçekleştiren laboratuarlar ve laboratuar ekipmanı firmaları açısından önemli fırsatlar sunacağı öğrenildi.