25.1.2021
Güncel

Uluslararası Turizm Festivali, Antalya | Kadınlar Çiçek Açıyor

Uluslararası Turizm Festivali, Antalya | Kadınlar Çiçek Açıyor

Antalya'da "Kadınlar Çiçek Açıyor" sloganıyla düzenlenen 1. Uluslararası Turizm Festivali başladı. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen galaya, çok sayıda kadın desenli elbiseleri ve başlarına taktıkları çiçeklerle katıldı.

Antalya'da, 'Kadınlar Çiçek Açıyor' sloganıyla bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Turizm Festivali'ne katılan yerli ve yabancı kadınlar, "Antalya Tarih, Kültür ve Sanat Turu" kortejinde başlarına taktıkları çiçekten taçlar eşliğinde yürüdü.

Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle dün başlayan Festival, Karaalioğlu Parkı'nda düzenlenen 'Kadınlar Yürüyüşü' ile devam etti. Çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerin de desteklediği etkinlikte çoğunluğu yabancı çok sayıda kadın, desenli elbiseleri ve başlarında çiçekle yaptıkları taçlarla yürüdü. Park içerisinde tur atan kadınlar, festival kapsamında açılan stantlara çiçek bıraktı. Parktaki vatandaşlar da kadınlara yoğun ilgi gösterdi.

Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu Başkanı Hatice Bozkurt, Antalya'nın yeni festivali ilgili konuştu: "Bu festivali Antalya turizmine, Antalya kadınlarının da katkı koyması adına düzenledik. Bu şehrin mutlu bir şehir olduğunu, huzurlu ve güvenli bir şehir olduğunu anlatmak için başımıza çiçekler takarak, bu güzel duyguları medya aracılığı ile bütün dünyaya duyurmak istiyoruz. Oldukça çok yabancı katılımcımız oldu."

Festivale destek veren Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, Antalya'nın turizm bölgesi olduğunu, bundan dolayı festivali önemsediklerine dikkat çekti. Sorokina, "Bu yıl Rusya'dan vatandaşlarımızı bekliyoruz. Umarız kalabalık olacak. Antalya güneşli, renkli, ateşli bir şehir. Bu nedenle kadınları çiçek açıyor." diye konuştu.

UMUT VE BAKICI ANNESİ FESTİVALDE

Etkinlikte, dans ve müzik dinletileri sunulurken, çocuklar aileleriyle eğlendi. Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve 'Umut' adı verilen genç ile bakıcı annesi Gülsüm Kabadayı'nın da katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.. Kabadayı ve tekerlekli sandalyeyle etkinlik alanına getirilen Umut'a, festival katılımcıları büyük ilgi gösterdi. Dansçılar, Umut'un karşısında sandalyede oturarak dans etti.