26.1.2021
Kültür ve Sanat

Antika sevenler bu festivalde buluşuyor

Antika sevenler bu festivalde buluşuyor
İstanbul'da Beyoğlu Belediyesince düzenlenen Antika Festivali, 50 gün boyunca antika sevenleri Taksim Meydanı'nda bir araya getirecek.
''Beyoğlu Hareketleniyor'' sloganıyla hayat bulan festivalde, daktilodan gramofona, kartpostaldan tespihe, eski paralardan yüz yıllık miğfer ve zırhlara kadar sayısız antika ürün sergileniyor. Fiyatları 10-30 bin lira arasında değişen ürünler arasında orijinal eserlerin yanı sıra imitasyon ürünler de bulunuyor.
Kapalıçarşı, Çukurcuma gibi İstanbul'un farklı noktalarından gelerek ürünlerini sergileyen antikacılardan Salih Haliloğlulları, orijinal eserlerin de yer almasının festivale ilgiyi arttırdığını söyledi.
Antikacıları temsilen festivalde olduğunu belirten Haliloğlulları, ''İnsanların bu işe ilgisi, alakası olsun istiyoruz. Eski malları buraya getirdik, insanlar görsün, tanısın diye. İlgi oldukça fazla. Bu tür organizasyonlar piyasayı canlandırıyor. 30 yıldır bu işi yapıyoruz. İnsanlara antikanın ne olduğunu gösterirseniz hareketliliğe neden olur. Bu kadar olay olmasına rağmen Taksim Meydanı şu anda çok yoğun. Belediyelerin bu tür etkinliklere yardımcı olması lazım.'' ifadesini kullandı
kaynak: http://www.trthaber.com/